Podporte nás 2 % z dane

OZ Open Eyes pri E - KU Inštitúte jazykovej a interkultúrnej komunikácie sa uchádza o vašu podporu. Vieme, že konkurencia v oblasti podpory projektov rôznych združení je veľmi veľká. Spoliehame sa na to, že poznáte 23 - ročné pôsobenie E - KU Inštitútu JaIK a jeho serióznosť. OZ podporuje vzdelávanie a aktivity E - KU. Súčasne chce vytvoriť nové a zaujímavé projekty - viac o cieľoch.

KONTAKT

  • Zodpovedná osoba: Anatolij Vdovičenko, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , tel. č.: 0905 311 398

Ako postupovať pri poukázaní 2 %

Zamestnanec, ktorý požiadal svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a vystavenie tlačiva Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti vyplní tlačivo Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane. Na základe riadku 3 Potvrdenia sa určujú  2 % z dane. Táto suma musí byť minimálne 3,32 €. Termín odovzdania daňového priznania je do 31. marca 2016. Obe tlačivá je potrebné zaslať alebo odovzdať na príslušnom daňovom úrade (podľa miesta trvalého bydliska) do 30. 4. 2016.
Právnická osoba môže poukázať 2 % (resp. 1,5 %) z dane viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného prijímateľa je 8,30 €. Ak právnická osoba (firma) v roku 2014 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2015 (zvyčajne do 31.03.) nedarovala financie vo výške minimálne 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), môže poukázať iba 1,5 % z dane. Túto skutočnosť vyznačí v daňovom priznaní tak, že v časti IV. daňového priznania vyplní riadok 3. Právnická osoba uvedie údaje do daňového priznania tieto údaje o prijímateľovi OZ Open eyes  v Nitre:


Názov: Občianske združenie Open eyes
Sídlo: Piaristická 2, 949 01 Nitra
Právna forma: Občianske združenie
Dátum vzniku: 9.03.2008
IČO:  42336864

Číslo reg. Min. vnútra SR: VVS/1-900/90-31731

Tlačivá

2 % z dane sa poukazujú prostredníctvom špeciálnych tlačív, v závislosti od toho, kto poukazuje. Ak podávate daňové priznanie (fyzické osoby, právnické osoby):

1. Zamestnanec - používa Vyhlásenie (editovateľné RTF) a Potvrdenie o zaplatení dane (editovateľné DOC)

2. Fyzická osoba, ktorá podáva daňové priznanie:
a) Daňové priznanie fyzických osôb TYP A) (editovateľné PDF)
b) Daňové priznanie fyzických osôb TYP B) (editovateľné PDF)

3. Právnická osobadaňové priznanie právnických osôb (editovateľné PDF)
a) Príloha k daňovému priznaniu PO – na poukázanie viacerým prijímateľom (editovateľné PDF)

 Iné formy podpory

  • Darovacia zmluva, zmluva o poskytnutí grantu, zmluva o spolupráci.
  • Nefinančná podpora.
  • Priama finančná podpora cez DAROVACÍ PORTÁL.

Darovací portál

Môj dar:


Ďakujeme.sk

 

  

 Partneri

Login or Register

LOG IN